Tohtoročné Európske dni vtáctva ( 1. a 2. október 2016) sme naplno využili a  v spolupráci s mestskou knižnicou vo Svite sme pripravili viacero akcií, ktoré sa niesli v duchu spoznávania a ochrany vtákov.

Pre školákov sme prichystali premietanie filmu s názvom „Spoločne chránime orla krikľavého“, ktorý natočili naši kolegovia z organizácie Ochrana dravcov na Slovensku. Orol krikľavý patrí medzi mediálne známe druhy dravcov u nás vďaka online prenosu z hniezda samičky Aničky, ktorý v minulých rokoch realizovala Správa TANAP. Mladí diváci sa zoznámili s úlohou dravých vtákov v prírode a s nástrahami, ktoré na ne aj vďaka činnosti človeka číhajú. Dozvedeli sa tiež, ako sa majú zachovať, keď nájdu malé alebo zranené vtáča.

28-9-2016-028

Venovali sme sa aj našim škôlkarom. Tým sme s ich pomocou na školský dvor vyvesili vtáčie búdky a krmítko pre vtáky. A aby sa naučili spoznávať, akí návštevníci im v najbližších mesiacoch budú na krmítko lietať, dostali aj plagát o zimnom prikrmovaní vtáctva s maľovanými ilustráciami.

28-9-2016-skolka-1

Celkovo sa na aktivitách k Európskym dňom vtáctva zúčastnilo viac ako 70 detí s pedagógmi a dúfame, že aj takýmito činnosťami sa podarí zanechať v ďalšej generácii lásku a úctu k prostrediu a prírode, ktorej sme všetci súčasťou.