www.bionatural.sk

Koniec školského roka sa niesol v znamení ochrany vtáctva. Počas dvoch prednášok sme deťom prezradili, aké vtáky môžu vidieť v mestskom prostredí, prečo niektoré druhy žijú blízko ľudí a akým spôsobom ich môžeme spoločne chrániť.

V Základnej škole Kúpele Horný Smokovec sme sa s deťmi zamerali na ochranu vtákov a vysvetlili sme si, prečo sú títo naši blízki susedia pre nás užitoční. Počas krátkej prechádzky po okolí liečebne sme pozorovali viacero synantropných druhov ako belorítka, dážďovník či drozd. Na záver sme v jej areáli vyvesili na strom búdku, aby sme aspoň malou troškou podporili hniezdne možnosti týchto operencov.

prednasky 005

Druhej prednášky pred mestskou knižnicou sa zúčastnili svitskí škôlkari. Zasvätili sme ich do tajomstiev zo života tunajších netopierov, aby pochopili,  že sú to mierumilovné tvory, ktorých sa nemusia vôbec báť. Pomocou omaľovánky sa detičky učili rozoznávať základné druhy vtákov žijúcich v meste. Zároveň si mohli obzrieť aj skutočnú hniezdnu búdku pre dážďovníky, umelé hniezdo pre belorítky a búdku pre sýkorky, ktorú sme na konci prednášky vyvesili v neďalekom parčíku na urastený javor.

prednasky 009

www.bionatural.sk